Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja Zakupy 

Promienniki ogrodowe – który będzie najlepszy?

Jest pogodna noc. Idealny czas, żeby ugościć przyjaciół i wspólnie porozmawiać przy grillu. Przyjęcie jest naprawdę udane, jednak jeden detal psuje wam samopoczucie – w pewnej chwili robi się po prostu zimno. Takie sytuacje znamy niewątpliwie wszyscy – stały się one niestety integralną częścią imprez w plenerze i zdarzają się nie tylko wiosną, lecz też w wakacje. Przed zimnem można zabezpieczyć się rozmaitymi sposobami – na przykład rozpalając ognisko lub korzystając z derek. Takie rozwiązania okazują się jednak niezbyt wygodne, a czasem również nieosiągalne. Dlatego entuzjaści ogrodowych spotkań dobrze zrobią kupując promiennik, który zapewni komfort nawet w zimne wieczory.

Promienniki na spotkanie w plenerze

Promienniki ogrodowe są inne od modeli, jakie wykorzystywane są w pomieszczeniach. Ich forma umożliwia bardziej wydajne rozprowadzenie ciepłego powietrza, przez co trafia w miejsce, w które chcemy. W przeciwieństwie do większości promienników do wnętrz, wersje plenerowe są wolno stojące i przenośne, przez co można zlokalizować je w dowolnym miejscu. Wiele promienników, jakie dostępne są w handlu, cechuje się też niebanalnym projektem, co sprawia, iż świetnie wpisują się w wygląd każdego ogrodu i będą jego efektowną dekoracją. Ułatwia to różnorodność produkowanych obecnie promienników, wśród których propozycje dla siebie znajdą nawet szczególnie wymagający kupujący.

Czym zasilane są promienniki?

W sklepach znajdziemy przede wszystkim dwa typy promienników. Pierwszy rodzaj to promienniki na prąd, a te, jak nietrudno stwierdzić, mogą działać wyłącznie w pobliżu kontaktów. Znacznie bardziej funkcjonalne są natomiast promienniki gazowe, bo w nich butla z paliwem jest umieszczany w podstawie – można używać ich właściwie w każdym miejscu. Należy również zaznaczyć, że tego rodzaju promienniki nie powodują żadnego ryzyka – jeśli, rzecz jasna, używamy ich zgodnie z instrukcją.

Powiązane wpisy