Usługi budowlane Zakupy 

Rolety na wymiar, rzymskie, dzień i noc czy zaciemniające – które wybrać?

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale także pozwala to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zasłaniania okien używa się firanek i zasłon, ale w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W wielu z nich zakupimy też wszelkie niezbędne dodatki, tj. kółka z żabkami, wsporniki sufitowe i ścienne, karnisze metalowe oraz rozety. W jednym miejscu możemy skompletować pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. A to, które rolety wybierzemy, będzie już zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na takich roletach dość łatwo zbiera się kurz, ponieważ wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na wymiar – jak wymierzyć

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, aby dobrze zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania i będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to fachowcom.

Powiązane wpisy