Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Shuttersy w sypialni. Więcej szczegółów na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z wystrojem domów w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można użyć również w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – zauważalnie zwiększają estetykę pokoju

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu znakomicie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, bo to w salonie ludzie przesiadują większą część dnia, a także podejmują tu gości. Z tego powodu trzeba zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale jednocześnie wygodne. Dowolność wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co pozwala np. na zupełne jego zaciemnienie, kiedy chcemy włączyć film, lub jego delikatne ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – bardzo prosta pielęgnacja

Możliwość regulacji dostępu światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak z jeszcze innej przyczyny – za ich sprawą można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która ma jak wiadomo ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, natomiast zimą dłużej utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego shuttersy lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich czyszczenie jest niezmiernie proste i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy