Kosztowności Zakupy 

Sklep jubilerski – dlaczego warto tam kupować biżuterię?

Szukasz porady? Skontaktuj się z jubilerem Kraków.

Wraz z ożywieniem rynku i zwiększeniem się dostępu do internetu, zmodyfikowaliśmy także nasze nawyki związane z robieniem zakupów. W dzisiejszych czasach bardzo chętnie wykorzystujemy możliwość zamawiania przez internet. I chociaż w sieci wyszukamy nieomal wszystko, wciąż wiele przedmiotów warto kupować w sklepach stacjonarnych. Należy do nich m.in. biżuteria.

Dlaczego powinno się kupować biżuterię od jubilera?

Zakup platynowego łańcuszka, broszki czy pierścionka łączy się z większym kosztem niż te, do których przywykliśmy podczas zwykłych zakupów. Tym samym, żeby być pewnym, iż biżuteria spełni wszelkie nasze wymagania, powinniśmy zobaczyć ją osobiście u jubilera. Jest mnóstwo przesłanek, które uzasadniają takie postępowanie. W czasie zakupów w sklepie jubilerskim, szczególnie gdy planujemy nabyć pierścionek zaręczynowy lub obrączki, mamy okazję nałożyć biżuterię i przekonać się jak w rzeczywistości będzie ona wyglądać na palcu. Jeżeli z kolei znajdziemy wzór pierścionka jaki nam się spodoba, ale będzie on za ciasny bądź za luźny, złotnik na nasze życzenie dostosuje go do odpowiedniego rozmiaru ewentualnie sporządzi nowy. Kolejną zaletą kupowania wprost w sklepie jubilerskim jest możliwość uzyskania rzetelnej porady złotnika. Pomoże on nam dobrać stosowny kruszec, zaprezentuje popularne trendy we wzornictwie, podpowie które kamienie szlachetne będą odpowiednie do naszej karnacji, a osobom kupującym biżuterię na prezent doradzi, co teraz daje się na imieniny, ślub czy chrzest.

Sklep jubilerski – naprawa uszkodzonej biżuterii i wykonanie wzorów ze szkicu

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje wyroby złotnicze, ale także pełnią pomocnicze usługi. Najważniejszą z nich jest reperacja zniszczonej biżuterii. Jeżeli rozerwał się nam wisiorek albo odpadł kamień z kolczyka, jubiler w mgnieniu oka i sprawnie naprawi go w swoim warsztacie. Jeśli otrzymamy w spadku biżuterię po kimś z rodziny, kto posiadał większy rozmiar palca, złotnik przerobi obwód takiego sygnetu. Na nasze życzenie jubiler wygraweruje też na wisiorku czy pierścionku gratulacje, podziękowania, datę czy też inną ważną dla nas frazę. Natomiast jeżeli chcemy podarować komuś unikatowy prezent, albo mamy własny pomysł na wisiorek bądź sygnet, możemy powierzyć jubilerowi wykonanie biżuterii według naszego projektu. A jeśli w szkatułce trzymamy niepotrzebną albo zniszczoną biżuterię, z którą nie wiemy co zrobić, zabierzmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie prowadzony jest skup złota.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy