Zakupy 

Sposób na czystość w łazience – powłoka hydrofobowa

Osoby posiadające szklane kabiny prysznicowe i płytki łazienkowe z ceramiki szkliwionej mają często spory kłopot z usunięciem z nich osadów z mydła, wody i pozostałych zabrudzeń. W specyficznym mikroklimacie łazienki trudno jest utrzymać czystość, a jest to szalenie ważne, gdyż ze względu na warunki otoczenia w zabrudzeniach błyskawicznie rozwijają się organizmy mogące wywoływać problemy ze zdrowiem. Rozwiązaniem tej sytuacji jest powłoka hydrofobowa do szyb oraz innych szklanych powierzchni, która przeciwdziała zanieczyszczeniom i nie pozwala na rozwój drobnoustrojów.

Powłoka hydrofobowa – podstawowe informacje

Powłoka hybrydowa to specjalna ochrona, niewidoczna gołym okiem i – co warto podkreślić – nieszkodliwa dla człowieka oraz środowiska. Dzięki obecności w składzie nanocząsteczek odpycha od powierzchni szkła wodę i zanieczyszczenia. Zapobiega to powstawaniu plam z osadów wapiennych, mdła i innych zabrudzeń, nie dopuszczając do ich osadzania się na chronionej w ten sposób powierzchni. Co więcej, impregnat ten ma w składzie cząsteczki srebra – składnika znanego z właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych, dzięki czemu pełniej zabezpiecza przed rozwojem bakterii i grzybów, gwarantują higieniczną czystość oraz zdrowie osób korzystających z łazienki.

Doskonały sposób na czystość – powłoka hydrofobowa w sprayu

Powłoka hydrofobowa w sprayu to rodzaj impregnatu, przeznaczonego do ochrony powierzchni ze szkła i ceramiki szkliwionej po wyczyszczeniu tych powierzchni. Powoduje, że praktycznie wszystkie zanieczyszczenia wystarczy spłukać wodą i nie ma konieczności szorowania powierzchni kosztownymi oraz szkodliwymi dla środowiska detergentami, co zabiera znacznie więcej czasu. Powłoka hydrofobowa nie dopuszcza do pojawiania się brzydkich osadów, których z czasem w ogóle nie można usunąć, dzięki czemu powierzchnie wyglądają jak nowe. Powłoka może pozostać na powierzchni do roku, wciąż znakomicie wypełniając swoją rolę.

Powiązane wpisy