Energia Zakupy 

Sprzedaż polskiego węgla

Polski węgiel i jego wizerunek w kraju i za granicą

Przez wzgląd na coraz to nowe wyzwania związane z potrzebą rywalizowania na polskim rynku z węglem importowanym, Południowy Koncern Węglowy S.A. rozpoczął politykę wspierania pozycji węgla pochodzącego z Polski.

Węgiel – kamienny, brunatny, ekogroszek

Węgiel kamienny jest bardzo popularnym paliwem, a jego wartość opałowa zależy od zawartości np. wody. Węgiel jest nieodnawialnym źródłem energii. Chiny, USA, Indie, RPA, a także Australia i Ukraina to państwa, na terenie których znajdują się największe złoża surowca, jaki jest węgiel kamienny.

Nasz rodzimy polski węgiel

Pokłady węgla kamiennego w naszym kraju są rozlokowane w większości na Górnym Śląsku oraz na Lubelszczyźnie. U lokalnych dostawców jest możliwość nabycia następujące rodzaje węgla:

  • Węgiel typu “Gruby I” i “Orzech” – rodzaje o najwyższej kaloryczności, używane powszechnie w domostwach prywatnych przez wzgląd fakt, że pozostawia po spaleniu małą ilość popiołu
  • Węgiel Groszek – drobny węgiel, którego spalanie następuje w specjalnych kotłach retortowych, które wyposażone są w automatyczne podajniki węgla, co stanowi ich główną zaletę
  • Miał – wykorzystywany w elektrowniach i elektrociepłowniach, przez wzgląd na jego niską cenę.

Powiązane wpisy