Zakupy 

Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Chcesz kupić środki do dezynfekcji? Koniecznie odwiedź tę stronę

Na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk może znajdować się nawet do 5 milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się wirusy, pasożyty oraz bakterie powodujące bardzo poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Zazwyczaj to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie użycie o wiele skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, szpitalach czy przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu dań z mleka, mięsa (głównie z drobiu) czy jajek, gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy