bejca do drewna, środki do konserwacji drewnaUsługi budowlane Zakupy 

Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Środki do ochrony drewna to produkty stosowane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się ochronić nimi drewniane meble?

Środki do ochrony drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem nadającym pomieszczeniu przytulny charakter. To surowiec popularnie używany do wyrobu mebli oraz elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady). Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna chronią surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową oraz wiele innych elementów. Z kolei środki wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie dobrane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że parkiet jest w wyższym stopniu odporny na zniszczenia i zużycie. Należy niemniej jednak pamiętać, iż drewniane podłogi powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy