Zakupy 

Sukienka rozkloszowana – popularny rodzaj sukienki

Sukienka to chyba najbardziej kobiecy rodzaj ubioru. Każda kobieta z pewnością ma w swojej szafie co najmniej kilka typów sukienek odpowiednich na najróżniejsze okazje. Obecnie bardzo popularna jest sukienka rozkloszowana, która jest rewelacyjnym wyborem dla kobiet o niestandardowej sylwetce.

Sukienka rozkloszowana – charakterystyczne cechy tego modelu?

Sukienka rozkloszowana to bez wątpienia układająca się dość blisko ciała górna część – materiał opina sylwetkę, a tym samym mocno uwydatnia jej linię. Natomiast mniej więcej na wysokości bioder sukienka staje się szersza. Dzięki temu nie przylega mocno pośladków, tym samym ich nie akcentuje. Przeważająca ilość sukienek rozkloszowanych kończy się zaraz przed kolanem – pięknie podkreślają one więc nogi, ale równocześnie nie sprawiają, że stylizacja prezentuje się wulgarne. Być może z tego powodu sukienki rozkloszowane cieszą się ostatnio rosnącym zainteresowaniem.

Sukienka rozkloszowana – kto może ją nosić?

Ten typ sukienki spodoba się posiadaczkom szerokich bioder i umięśnionych ud. Sukienka rozkloszowana skutecznie ukrywa wady sylwetki, podkreślając odpowiednio górną część ciała. Znaczna część stylistów poleca sukienki rozkloszowane także paniom, których figura charakteryzuje się szerokimi barkami. Rozszerzająca się dolna część sukienki sprawia bowiem, że ciało nabiera prawidłowych proporcji. Jeśli jeszcze w talii sukienki rozkloszowanej założy się pasek bądź element z ciemniejszego materiału, to figura nabierze nadzwyczaj atrakcyjnego kształtu klepsydry. Sukienek tego typu muszą jednak wystrzegać się panie z dużą nadwagą. Sukienka rozkloszowana rewelacyjnie sprawdza się tak na oficjalnych spotkaniach, jak i odrobinę mniej formalnych uroczystościach – wszystko zależne jest od koloru tkaniny, z której jest zrobiona. Obecnie tego rodzaju sukienki dostać można nie tylko w sklepach tradycyjnych, ale także w sklepach działających online. To drugie wyjście to same plusy – sklep działający w sieci posiada zazwyczaj dużo większy wybór, a zamawiana sukienka dowożona jest pod wybrany adres. Do tego w wymienionych wyżej sklepach dostać można większe rozmiary, których nierzadko w sklepie działającym stacjonarnie zwyczajnie brakuje.

Powiązane wpisy