Kosztowności Zakupy 

Szukasz naszyjników z kamieniami? Przeczytaj ten poradnik

Naszyjniki z kamieniami znajdziesz na www.bizutik.pl

Są wśród nich prawdziwe minerały i ich syntetyczne odpowiedniki. Potrafią mieć najróżniejsze barwy – od brązu, przez róż, aż po błękit. Jedne należy nosić do wieczorowych kreacji, inne świetnie będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków szczycą się ogromnym uznaniem– zmieniają się czasy oraz trendy, jednak wciąż je często nosimy, zaś niektóre z nich są ważnymi familijnymi pamiątkami. Dobrze więc napisać kilka słów o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by posłużyły wystarczająco długo.

Jakie naszyjniki z kamieniami dostępne są w sklepach?

Różnorodność kamieni wykorzystywanych do wyrobu naszyjników jest wielka – oprócz kryształów, szafiru czy bursztynu, znajdziemy wśród nich też kamienie wytwarzane przez człowieka. Najpopularniejsze to z całą pewnością cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są dość tanie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi doskonale prezentują się przy strojach zarówno zwykłych, jak i eleganckich.

Jak troszczyć się o naszyjniki z kamieniami?

Minerały szlachetne są zwykle bardzo wrażliwe na zarysowania – przy nieprawidłowym użytkowaniu nietrudno więc je uszkodzić. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim – ściągając je za każdym razem, kiedy zachodzi ryzyko ich zarysowania – w czasie kąpieli, przy sprzątaniu lub pracach manualnych. Unikajmy również zakładania kilku naszyjników z kamieniami w jednej chwili – mogą się uderzały i przez to uszkodzić.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy