Energia Zakupy 

Tani węgiel

Przed nadchodzącą zimą wielu z nas zastanawia się, na jaki opał się zdecydować, jeżeli oczywiście nie ułatwia tego rodzaj pieca, którego używamy.
Obecnie na rynku oferowane są różne rodzaje opału, więc na małą ilość produktów, w których można wybierać raczej nie możemy narzekać. Często jesteśmy zainteresowani znalezieniem możliwie najtańszej opcji. Pamiętajmy, że należy zwrócić uwagę nie tylko na samą cenę surowca, ale i na jego wartość opałową. Zapoznaj się z różnicami między węglem kamiennym, a brunatnym w tym względzie.

Ceny węgla – który z jego rodzajów jest najtańszy?

Podział węgla na kamienny i brunatny wpływa w dużej mierze jego cenę. Węgiel kamienny jest stanowczo droższy, niż brunatny. Nie świadczy to jednak o tym, że jego zakup będzie mniej opłacalny, gdyż jest on jednocześnie bardziej kaloryczny, a co za tym idzie – spalimy mniejszą jego ilość, niż tańszej odmiany.
Warto wcześniej planować zakup węgla, gdyż będzie on oczywiście dużo tańszy w innych okresach, niż tuż przed sezonem grzewczym. Istotne znaczenie dla tego, jak tanio kupimy węgiel ma też sytuacja polityczna w danym kraju. Największe znaczenie w tym obszarze mają oczywiście nastroje w krajach eksportujących węgiel.

Powiązane wpisy