Wyposażenie wnętrz Zakupy 

W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W najupalniejsze miesiące w roku Twój dom nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu są rolety podgumowane. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed opuszczeniem mieszkania zaciągnij okna roletami podgumowanymi i po powrocie rozkoszuj się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, stworzonym do wypoczynku. Ten model rolety w pełni nie przepuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W jakich pomieszczeniach spiszą się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Plusy rolet podgumowanych

Największą zaletą rolet podgumowanych jest fakt, iż powodują one całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie dopuszcza światła do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie ogrzewa. Zwykle latem zachowanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest trudne. Jeżeli nie masz klimatyzacji, to kup taki model rolety. Rolety podgumowane najczęściej są montowane we wnętrzach, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale też w mocno nasłonecznionych pokojach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były dekoracją Twojego salonu albo sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane najczęściej dostępne są w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli musisz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego albo mocno przeszklonego wnętrza, to ten model spisze się doskonale. Także pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna czy salon, to świetne wnętrza dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych detali wnętrza lub zdecyduj się na model w absolutnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko jest zależne od Twojej kreatywności i pomysłu na ich wykorzystanie.

Powiązane wpisy