Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Kup okiennicę wewnętrzną.

Urządzając dom, z rzadka przeznacza się dużo uwagi na okna. Przeważnie decyzja pada na tradycyjne aranżacje, to znaczy firany i zasłony, które czasem łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych są ruchome, tym samym można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji mieszkańców. Producenci wytwarzają je z drewna, z płyt pilśniowych, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzają się też na drzwiach szafy. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się jeszcze okazjonalnie, ale każdy z nas na pewno rozpoznaje je z ekranu telewizora czy kina, bowiem tego typu okiennice są bardzo popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w Australii czy RPA.

Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters doskonale się prezentują, mają one również pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie regulować użycie padającego światła: latem ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na przeważającej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nadzwyczaj stylowy wygląd, a więc podnoszą wartość posesji. Trzeba też podkreślić, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia linek, co posiadacze psów i kotów lub rodzice ciekawskich dzieci, które rozerwać zwisające linki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy