kolczyki z kamieniami, biżuteria srebrna, sklep internetowy z biżuteriąKosztowności Zakupy 

Z czego wytwarza się kolczyki z kamieniami

Chociaż biżuteria potrafi być piękna i bez minerałów naturalnych, to ciężko stworzyć bez nich stylowe kolczyki czy pierścionki. Kamienie są w stanie całkowicie zmienić wizualne walory biżuterii – inny charakter mają bowiem kolczyki z kryształami, odmienny zaś te ozdobione turkusem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem? Które Minerały wykorzystywane w pracowniach jubilerów są naturalne, a które są sztucznymi odpowiednikami? To może zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie znają się na wyrobie biżuterii.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, iż sporo materiałów wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które powstają z wapnia i cyrkonu, a różne odcienie zawdzięczają tego typu dodatkom, jak cer czy kobalt. Oprócz nich, kamieniami sztucznymi okazują się też kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Najdroższe kolczyki z kamieniami

Złotnicy o wiele chętniej stosują jednak kamienie szlachetne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, które mogą przybierać barwy od błękitnych do różowych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są również z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych kamieni zwykle zwiększa cenę kupna tego rodzaju ozdób. Powinniśmy jednak pamiętać, że są to dzieła znacznie bardziej oryginalne, aniżeli te zdobione sztucznymi kamieniami.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy