Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Zalety rolet okiennych dzień i noc

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to też doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale różnych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić spanie lub odpoczynek, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Szerokie spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.

Powiązane wpisy