Bezpieczeństwo Zakupy 

Zamki do drzwi – rodzaje

O tym, że o ochronę mieszkania powinniśmy dbać wszystkimi dostępnymi metodami, nikogo nie musimy przekonywać. Jednym z najważniejszych dla ochrony mienia przed włamywaczami jest zamek drzwiowy, który powinien być na tyle niezawodny by maksymalnie utrudnić lub uniemożliwić nieproszonym gościom wtargnięcie do naszego mieszkania. By ten spełnił swoje zadanie, musi być wykonany z materiałów najwyższej jakości i mieć odpowiednią konstrukcję. Jak zatem wybrać zamek do drzwi zewnętrznych, a jak do tych założonych wewnątrz domu?

Zamki do drzwi zewnętrznych

Ze względu na bezpieczeństwo w drzwiach wejściowych należy założyć dwa zamki. Do drzwi zewnętrznych stosuje się głównie zamki wpuszczane, gwarantujące doskonałą ochronę przy jednoczesnym zachowaniu walorów wizualnych drzwi. Poza tym na drzwiach wejściowych musi znaleźć się jeden zamek pomocniczy – może to być zarówno kolejny zamek wpuszczany, jak i model montowany na skrzydle. W trosce o swoją wygodę, możemy także wyposażyć się we wkładki bębenkowe obsługiwane kluczem master key, który otwiera kilka zamków.

Zamki drzwiowe do mieszkania

Mniejsze wymagania możemy mieć w stosunku do zamków wewnętrznych (chodzi tu zarówno o zamki do szafek, jak i zamki do drzwi łazienkowych czy do sypialni). Podstawowe zadanie, jakie mają tego typu zamków do drzwi to zapobieganie przypadkowemu otwarciu i zapewnienie prywatności. Przy ich wyborze warto więc kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością , wyglądem (powinien być dopasowany do wystroju wnętrza) i prostotą konstrukcji, co umożliwi wykonanie napraw we własnym zakresie.

Powiązane wpisy