Usługi budowlane Zakupy 

Zastosowanie klinkieru elewacyjnego

Klinkier to odmiana ozdobnej cegły, którą można użyć zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie są jego właściwości i dlaczego jest obecnie tak chętnie stosowana w budownictwie?

Jakie atuty ma klinkier elewacyjny?

Klinkier to nic innego jak wypalane w wysokich temperaturach płytki ceglane charakteryzujące się dużą odpornością na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od dziesięcioleci wykorzystuje się jako element wykończenia domów i mieszkań – mogą być użyte między innymi jako cegła na komin lub wewnętrzne płytki elewacyjne. Cegła dekoracyjna jest używana także na cokoły, podokienniki, naroża, a także inne elementy budynków i świetnie pasuje zarówno do domów wzniesionych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.
Elewacja klinkierowa wygląda bardzo elegancko i jest odporna na negatywne czynniki atmosferyczne – promieniowanie słoneczne, niską temperaturę, śnieg czy deszcz. Klinkier na elewacje utrzymuje się więc wiele lat w idealnym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru posiadają również inne zalety – użycie naturalnego materiału powoduje, że są one antyalergiczne i odporne na działanie grzybów.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz elewacja z klinkieru

Użyta na ścianie zewnętrznej domu cegła dekoracyjna nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i wyróżni go na tle innych. Z kolei klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja zaakcentuje styl, w którym utrzymane są pokoje – wspaniale nada się do wnętrz inspirowanych przestrzenią nowojorskiego loftu. Doskonałej jakości płytki z cegły można kupić w wielu składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.

Powiązane wpisy