shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjneWyposażenie wnętrz Zakupy 

Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Urządzając wnętrza, z reguły nie poświęca się dużo uwagi oknom. Przeważnie decyzja pada na standardowe aranżacje, to znaczy zasłony oraz firanki, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są shuttersy

Nadrzędną cechą shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, tym samym można łatwo je ułożyć w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek mieszkańców. Producenci wytwarzają je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się głównie na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie widuje się nadal dość rzadko, ale większość z pewnością kina lub ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz RPA.

Czy warto zdecydować się okiennice wewnętrzne shutters?

Oprócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters świetnie wyglądają, mają one także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można regulować użycie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma na ogół przeszkód, aby założyć je na większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niesłychanie elegancki wygląd, przez co zwiększają wartość domu. Trzeba też podkreślić, iż nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez pomocy sznurów, co rodzice dzieci oraz właściciele psów i kotów, które zagmatwać wiszące linki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy